Zimowa paka dla zwierzaka 2016

Wspólnie możemy więcej – to hasło zdało się być najczęściej słyszalne podczas akcji „Zimowa paka dla zwierzaka” zorganizowanej przez firmy Elsat i Sileman. Akcja polegała na zbiórce najpotrzebniejszych rzeczy dla zwierząt ze schroniska TOZ „Fauna” w Rudzie Śląskiej. Okazane serce i zaangażowanie lokalnej społeczności sprawiło, że efekt końcowy przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.

Akcja rozpoczęła się 28 października, od tego dnia wszyscy chętni mogli przynosić dary dla psiaków i kociaków z TOZ „Fauna” do naszych Biur Obsługi Klienta w Rudzie Śląskiej, Bytomiu oraz Radzionkowie.

Kilka dni później do zbiórki przyłączyły się trzy rudzkie szkoły, tj. Szkoła Podstawowa nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie, Szkoła Podstawowej nr 3 im. Joanny von Schaffgotsch-Gryzik oraz Gimnazjum nr 3 im. Karola Miarki. Dlaczego placówki zdecydowały się na wsparcie akcji?

– Takie akcje przypominają nam o potrzebach niechcianych zwierząt. Dzieci uczą się odpowiedzialności oraz wrażliwości na los innych. Patrząc na ilość zebranej karmy wiem że uczniom naszej szkoły nie jest obojętny los bezdomnych zwierząt– mówi Opiekun Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 3, Anna Ruda.

– Udział w wolontariacie daje młodzieży dozę samodzielności. Ponadto, dzięki temu uczniowie mają na coś wpływ, mogą kształtować to nasze społeczeństwo obywatelskie w społeczności lokalnej. Ważna jest też satysfakcja, że młodzi mogą się na coś przydać – mówi Pan Tomasz Marek, nauczyciel Gimnazjum nr 3 w Rudzie Śląskiej.

Dla uczniów szkół podstawowych zorganizowano konkurs przez organizatorów akcji. Przedmiotem konkursu było narysowanie „Zimowej paki dla zwierzaka” oraz napisanie wiersza dla zwierzaków lub o zwierzakach ze schroniska. Sponsorem części nagród został Nadawca kanału Nat Geo Wild.

Każda praca była wyjątkowa i niepowtarzalna, uczestnicy konkursu włożyli całe serce w swoje dzieło. Wierzymy, że dzięki uwrażliwieniu dzieci i młodzieży na odpowiedzialność względem oswojonego zwierzaka, zmniejszy się ilość niechcianych psów i kotów, które zaledwie miesiąc po świętach trafiają do schroniska…

„Zimowa paka dla zwierzaka” zmobilizowała nie tylko naszych Abonentów, ale również Klientów lokalnych przedsiębiorstw oraz członków Klubu Młodzieżowego Stowarzyszenia Świętego Filipa w Halembie, którzy – jak sami mówili – z przyjemnością włączyli się do zbiórki.

Pamiętajcie, to dzięki Wam akcja mogła się odbyć, dzięki ludzkiej dobroci i chęci pomocy. Bez Was nie zgromadzilibyśmy tylu potrzebnych rzeczy, jesteśmy dumni, że w naszej lokalnej społeczności żyją dobrzy ludzie, którzy pragną pomagać. Serdecznie dziękujemy!

Zakończenie zbiórki i dostarczenie rzeczy do schroniska TOZ „Fauna” w Rudzie Śląskiej odbyło się 19 grudnia. Choć to już koniec tegorocznej akcji, mamy cichą nadzieję, że ilość inicjatyw społecznych na rzecz schroniska, zwierząt oraz ilość wolontariuszy nie tylko w schroniskach, ale w ogóle, znaczenie wzrośnie. Tymczasem jedno jest pewne – wspólnie możemy więcej!

*Tekst został opublikowany na stronie firm Elsat i Sileman.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *